On Saturday, Nikki and Tyler walked to the local farmer’s market. Nikki bought 8 apples for $6. Tyler bought 3 fewer apples than Nikki. How much did Tyler spend on apples?

Respuesta :

Answer:

3.75 on edge

Step-by-step explanation:

Answer:

3.75

Step-by-step explanation: