CandyByrd
CandyByrd CandyByrd
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

The Cooper Family pays $184 for 4 adults and 2 children to attend the circus. The Penny Family pays $200 for 4 adults and 3 children to attend the circus. Write and solve a system of equations to find the cost for an adult ticket and the cost for a child ticket. ​

Respuesta :

Otras preguntas

help me please help me please help me please help me please help me please help me please help me please help me please help me please
what are metals?I need accurate answers​
Los seres humanos y la naturaleza deben existir ___________.
On November 1 of the current year, Lois Bell began Lois Bell, Interior Design with an initial investment of $50,000 cash. On November 30 her records showed the
Please help! I will mark as brainliest. <3
Write the sentences correctly. 1. People who is commuteing are travelling from home to work regular.
How many more points were scored by Amy than any of the other ladies on the team?
The gift shop sold 12 magnets for $24. What is the unit price?
35 grapes cost $28.50, how much is 1 grape
Which law states that a baby born in another country to parents who are American citizens is a citizen of the U.S. by birth? A.International Law B.Law of Blood