alexmarrufo04
alexmarrufo04 alexmarrufo04
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony is buying a 9-ounce jar of peanut butter that costs $3.29. Which expression can he use to find the price per ounce?

Respuesta :

bohotness
bohotness bohotness
  • 22-03-2017
i think form reading this your going to need to add or divded i need more informtaion to understand your question
Answer Link

Otras preguntas

Water is not suitable for extinguishing fires involving electrical equipment oil and petrol.why?​
How would you answer this math question please this is my last question
solve the right triangle given that A=30 degrees, C=90 degrees and a =15
What is one of the responsibilities of the Food and Drug Administration (FDA)? A. to educate the public about epidemics B. to regulate pharmaceutical advertis
Two angles of an isosceles triangle measure 70°and xº. What is the sum of all possible values ofx?​
If 47400 dollars is invested at an interest rate of 7 percent per year, find the value of the investment at the end of 5 years for the following compounding met
Select the sentence that has the adjectives in the correct order. A- Tyler owns a brown, stunning, old, large dog named Clayton. B- Tyler owns a large, stunning
What is the multiplicity of the root x = -4?
98% of people who live in United States come from ancestors who once lived in
The Amboy Kennel Club has held an annual dog show for the last 42 years. During this time he winner of "Best of Show" has been an Alaskan Malamute 21 times, a