Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Relax

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

Regular exercise is positively related to wellness.
A paragraph must have five sentences. a. True b. False
What is the primary cause of dental disease? A. Nutrition B. Calculus C. Plaque D. Soda consumption
f my pH indicator turns blue when I add a substance to it, what type of substance do I have?
Stressors and negative emotions are both _______. a. avoidable b. unhealthy c. manageable d. conscious
Round 593,204 to the nearest thousand
how do viruses that infect animals enter an animal's cells?
???? Lord Cornwallis William Howe John Burgoyne Henry Clinton With regards to the American Revolution, what do these people have in common?
Fill in the blanks of the one at the bottom. Thanks!
Fertilizers can have a negative effect on our ecosystem. a. True b. False