se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

Which progressive reform was designed to provide funds for schools and federal programs
How do I do number 20
Suppose you deposit $2000 in a bank account that hasa doubling time of 19 years. To the nearest $100, what will your balance be after 5 years?
Each cell in your body contains blank chromosomes
What directly influences deepwater currents? temperature and pressure salinity and wind temperature and salinity wind and pressure
what is the answer to this​
At the end of the story, why does Lilia feel she can finally throw away her remaining candies from Mr. Pirzada? From the story "When Mr. Pirzada Came to Dine"
Describe the first step that may have led toward cellular organization
8. Researchers have found that women who take oral contraceptives (birth control pills) are at higher risk of having a heart attack or stroke than women who do
How many years it will take for these trees to be the same height.