tank20 tank20
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

how much would 180 pens cost if bought in boxes of 12 each box costing $5.80

Respuesta :

fantasybreeze7
fantasybreeze7 fantasybreeze7
  • 24-02-2017
It would cost 87 dollars. I did 180/12 the multiples that by 5.80.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2017
 12 each box costing $5.80
 180 pens cost .............?

180 x 5.80 / 12 = $87

answer: 
180 pens cost $87
Answer Link

Otras preguntas

How to translate -10 degrees celsius to an inequality?
What is the answer for 4=0.5z-4
By law, the maximum slope of a wheelchair ramp is 1/12. -----a. a ramp is designed that is 4 feet high and has a horizontal length of 50 feet. Does this ramp me
Write a multiplication equation using one whole number and one fraction that have a product18/8
An artist sells original hand painted greeting cards. He makes $2.50 profit on a small card and $4.00 profit on a large card. He generally sells 5 large cards f
how many times greater is the value of 6 in 640,700 than the value of the 4 in 67,040
Carl has 200 songs on his MP3 player o these songs 24 are country songs. What percent of Carl's songs are country songs? please explain how you would do this
a figure that has no end points is called a
How would you describe the lines represented by railroad tracks?
Where is the fulcrum of a broom?