rize4203 rize4203
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

At the Candy Corner, one

pound of candy costs $6. 49. How

much would it cost if Joey

bought. 79 pounds of candy?

Relax

Respuesta :

liv8781
liv8781 liv8781
  • 22-11-2022
$512.71 one pound = $6.49 so you have to do 6.49 x 79
Answer Link

Otras preguntas

20 thousanths equals how many hundredths
I give Brainliest What were the effects of the discovery of gold in California? (Choose 3) It created a major migratory movement of people to the region. It pre
How did the rise of the trans Saharan effect there environment
GIVING BRAINLIST btw u have to multiply the circumfrance by 3.14 and the number in the circle
can some right a paragraph about photosynthesis pls =))))))))))))))))))))))
Please someone help me with this I keep revising and I cant get this one right Ryan and Jessica meet at a party and start talking. They hit it off immediately a
Help please it’s urgent?
Compare and contrast Sweetie and The Scary Man in the Woods. Provide at least TWO similarities and TWO differences in your response. -I give Brainliest to who e
Fungi that decompose dead organisms a. can cause serious disease in plants. b. live in symbiosis with other organisms. c. return important nutrients to the soil
yes or no ? i need help please