Anishphd Anishphd
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $8.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following was a factor that helped the allies force germany to sign the armistice on november 11 1918 A. The ottoman empire formed an allience woth
The amount of money a worker makes varies directly with the hourly rate of pay. Worker A earns $168 for an 8 hour period. Worker B earns the same hourly rate as
Solve the inequality –y < –2. A. y < 2 B. y < –2 C. y > 2 D. y > –2
Escoge la forma correcta del condicional. Con un millón de dólares, yo (vivir) en Italia. A) vivo B) viviría C) viviré D) vivía
The measure of angle E, the angle of elevation from point A to point B, is 5(x-2). The measure of angle D, the angle of depression from point B to point A, is (
Which statement about the movement of Earth's crust along a fault line is true? A. Only horizontal, side-to-side movement occurs along faults. B. Crusta
Which side seemed stronger at the beginning of the civil war? South because it had they had slaves do work North it had military colleges South they could print
Name at least one advantage of credit cards
Can anyone please match these for me in the correct order
Simplify (x + 4)(x2 − 6x + 3).