YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

The product of 9 and a number is 12 less than three times that number. What is the number?
Which of the following is not a possible cause of erosion? a. burrowing animals b. gravity c. water d. none of the above
there is my question
This group of animals is primarily aquatic and has mandibles and two pairs of antennae. Which group is this?
How do you solve 90.5 divided 7.3?
Which factor is not used to define biomes? a. plant structures b. leaf type c. historical similarities d. climate
DESCRIBE how thermal energy and temperature are similar. How are they different?
A rectangle is three times as long as it is wide. If the total area of the rectangle is 48 square inches, what is the length of the rectangle?
joe is making a recipe that calls for 3/4 teaspoon of cinnamon. his only measuring spoon holds 1/8 teaspoon. How many times will he need to fill his measuring s
Animals in the higher trophic levels generally share two characteristics. They are typically