br00kC br00kC
  • 25-07-2022
  • Mathematics
contestada

Four pounds of apples cost $5 How much would 10 pounds o apples cost?

Respuesta :

ynura154 ynura154
  • 25-07-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

plus all of them 5times 10

Answer Link
notantonio56 notantonio56
  • 26-07-2022
The answer is $12.50 because if 4 pounds is $5 1 pound would be $1.25 multiply that by 10 pounds and you would get $12.50
Answer Link

Otras preguntas

I have often heard that the Qin dynasty was the first to unite China. For example, Wikipedia says:Qin Shi Huang, or Shihuangdi, was the founder of the Qin dynas
Which following of the protists are correctly paired with their mode of locomotion
How common are married family households with children compared to other household types?
Why can't a man living in the USA be buried in Canada? a) Legal restrictions b) Cultural differences c) Transportation issues d) A living man cannot be buried
Which system deals directly with food safety issues? a) PRPs b) HACCP System c) Both a and b d) None of the above
which equation best represents line m?
Prostatovesiculectomya) Removal of the prostate, vesicle, and testisb) Excision of the prostate, vesicle, and urethrac) Incision into the prostate, vesicle, and
why do u think it is most popular choice among teens
After about both Lauren and Douglas Ridloff, how do you think they are impacting history?
the graph shows the cube root parent function which statement best describes the function