mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

Solve for x. Express the answer in simplest form. 6x-1/5=3/1
What is ironic about what happens to Hauchecorne in "The Piece of String"? a. He needed some string and then happened to find some. b. His friend Malandain tu
In literature what is a subject
Solve for x. Express the answer in simplest form. 6x-1/5=3/1
In Dna, guanine always forms hydrogen bonds with?
Which substance is responsible for the red color in red algae? carotenoids chlorophyll fucoxanthin phycoerythrin
you are working as an assistant to a chef. The chef has 6 cups of berries and will use 2/3 cup of berries for each dessert he makes. How many deserts can he mak
Kelly bought 4 7/8 pounds of apples and 2 3/8 pounds of oranges. How many pounds of fruit did she buy altogether?
can someone answer these questions??
Pete bought a 16-ounce box of cereal for $3.58. what was the cost per ounce?