kopanoemc kopanoemc
  • 25-05-2022
  • Mathematics
contestada

If 8 packets of fudge cost R 30,80 what will the price of 14 packets be?​

Relax

Respuesta :

brandymyork21 brandymyork21
  • 25-05-2022

Answer:

53.90

Step-by-step explanation:

30.80/8=3.85 (price per pack)

3.85 x 14 = 53.90

Answer Link

Otras preguntas

How might a change in ph affect the function of an enzyme such as hexokinase?
What is it called when someone studies weather?
Jose has 9 more comic books than robin. robin has 5 more comic books than lee. if jose has 23 comic books, how many comic books does robin have? how many comic
Which provision of the Treaty of versailles had the greatest economic impact on Germany
both graphite and diamond are allotropes of carbon. graphite conducts electricity but why diamond do not
True or false? a person with an unresolved streptococcal infection, leading to rheumatic heart disease, can ultimately damage the heart
what are two things the cities of Monte Alban and Teotihuacan had in common?
Which activity is a risk to one’s health? exercising more than 60 minutes a day using walking as one’s sole aerobic activity being a strict vegetarian
Seven is at most the quotient of a number D and -5
Determine whether the pair of fractions is equivalent. 6/12 and 3/15