zaidoo zaidoo
  • 26-04-2022
  • Mathematics
contestada

it cost 60$ to for 4 apples how much would 60 apples cost

Relax

Respuesta :

Mala388
Mala388 Mala388
  • 26-04-2022

Answer:

$900

Step-by-step explanation:

60/4 = 15

60 x 15 = 900

Answer Link
tpandazhit13 tpandazhit13
  • 26-04-2022

Answer:

900

Step-by-step explanation:

900 it's not that hard 60/4 15x60

Answer Link

Otras preguntas

Which additional word or words in the sentence should be capitalized? The land acquired from the french in 1803 was called the louisiana purchase. Choose all an
What group formed to push for self-rule in India? ( A. Viceroys B. Coalition of Sepoys C.Indian National Congress D.Purdahs
Which molecule contains the smallest number of hydrogen atoms? N2H4 Al(OH)3 (NH4)2SO4 NH4NO3
How did the US victory at Wounded Knee influence American control of the West?
Why is air warmer at the top of the stratosphere than at the top of the troposphere? Thank you!!!
Identify three forces that act on plates to make them move.
how many 100-yards in a mile?
HELP: Grapes were priced at 3 pounds for $5.28 A. what was the price per pound. B. how much would 10 pounds of grapes cost.
243.875 to the nearest tenth, hundredth,
what was the immediate result of trench warfare