headahha headahha
  • 26-01-2017
  • Spanish
contestada

¿Cómo aprenden las personas un idioma y no lo encuentran difícil?
(How do people learn a language and not find it difficult cause i barley know spanish)

Respuesta :

23dancer3
23dancer3 23dancer3
  • 26-01-2017
yo no me parece que es difícil Yo hablo francés
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is irrational?
Drag the tiles to the right placesPLEASE HELPPP FASSTTTTTTTTI WILL MARK YOU AS THE BRAINLYEST IF I GET IT RIGHT JUST HELPPPPP
Using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 muffins and 14 juice boxes. $7.74 for 6 muffins $5.52 for 8 juice
True or false: To determine the absolute value of a number, you can count how many units it is from zero.
idk this one pls help with
Liam is a tyre fitter. It takes him 56 minutes to fit 4 tyres into a van. How long would it take him to fit 12 tyres into 3 vans?
an pail collects 1/3 of water in 5/6 of a minute. At what rate is the ail collecting water?
what does the writer want us to know about the topic of odysseus​
What is the definition of a term map?
why were political machines enacted