jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

What is the correct answer
What transition would a writer use to contrast two ideas?
What was the impact of the civil rights protests in birmingham? a. americans ignored the attempt to gain attention to the civil rights movement. b. the protes
The soccer league is having a pizza party. there are 24 pizzas. each person gets 1/3 of a pizza. how many people can be fed from the 24 pizzas?
What kind of circulation do reptiles have?
Japan distinguished itself globally from other Asian nations in all of the following ways, except ____________ . a. developing a modern and booming industry c.
What damage did the u.s. military inflict on the japanese?
BEST ANSWER GETS BRAINLIEST!!! PLEASE HELP A Big Year By Bob Kowalski Would you go to the ends of the earth to see a bird? What if it were a really special bird
If you wanted to create an annotated bibliography, what would you need to do?
Could someone help me do this using substitution I don't know how to do this for math