iveyhall47 iveyhall47
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

If laundry detergent cost $6.40 for 128 oz and $3.20 for 64 oz. Which is the better buy?

Respuesta :

tylex17 tylex17
  • 25-01-2017
its the same ammount. 3.20 +3.20 is 6.40 and 64+64 is 128
Answer Link
nichole8399
nichole8399 nichole8399
  • 25-01-2017
it's the same either way. whichever u get, u r getting the same amount. it's just double the size and price exactly.
Answer Link

Otras preguntas

A pie company arranges its three-flavor cheesecake sampler into equal-sized slices as shown, where S represents strawberry, C represents chocolate, and P repres
A circle has a circumference of 907.46 What is the diameter of the circle?
if you dig a 6 ft hole how deep is that hole
What is the standard unit to measure force?
A rectangle is formed by placing two identical squares side by side The perimeter of each square is 48 cm. What is the area of the entire rectangle?
what is the molar mass of PbCO4
a) Identify ONE specific example of how historians might argue that the end of the Cold War was attributable to Reagan’s policies and US pressure. b) Identify O
what's the answer? temia que el bebe se cayera otra vez;acaba de _____ del sillon(se cayera is supposed to be underlined)
We did our homework change into passive voice​
If polygon X is inscribed in polygon Y, which statement must be true?