Seudónimo Seudónimo
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada

WILL MARK YOU BRAINLIEST!!

Bananas are 3 for a dollar. Jen has $3. How many bananas can Jen buy?

Respuesta :

isalep93 isalep93
  • 25-03-2022

1 dollar for 3 bananas

so with

3 dollars we will get 3x3 = 9 bananas

Answer Link
mhar2817
mhar2817 mhar2817
  • 25-03-2022

If her income is 210 marks, how many bananas can she buy if ... is 4 dollars each and the cost of bananas is 3 dollars per bunch.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the distance from each given point to the given line. Point: (0,4); Line: f(x)=2x-3 Write the equation for the line perpendicular to the given line th
To be effective, key choices must be _____. parallel broad specific diverse
Find the area of a regular hexagon with an apothem 17.3 miles long and a side 20 miles long 1. 956 mi(2) 2. 1038 mi(2) 3. 1352 mi(2) 4. 1124 mi(2)
To be effective, key choices must be _____. parallel broad specific diverse
Which of the following statements is true? Viruses are much bigger than bacteria. Viruses are cells with either RNA or DNA. Viruses are bundles of genetic mater
In the United States, your legal right to express your political opinions to government officials is granted under the _______ Amendment.
5d - 13 < 32. I don't understand it . I need help .
Order of events within a scene. A. Foreshadowing B. Flashback C. Alliteration D. Allegory
Help me please I give thanks
describe what happens to the shape and volume of a solid, a liquid, and a gas when you place each into seperate, closed containers