cjs70 cjs70
  • 25-03-2022
  • Mathematics
contestada


$3.36 for 16 ounces
$3.60 for 20 ounces
$4.08 for 24 ounces
$5.44 for 32 ounces

Respuesta :

rylannguyen rylannguyen
  • 25-03-2022

Answer:

.1825 per ounce

Step-by-step explanation:

find the per ounce for each equation, then find the average per ounces from the 4 equations

Answer Link

Otras preguntas

Why do people live where they live?
How do you graph the line 2x+5y=20
Which does not show a direct variation between x and y?  A.y = x/9  B.y = 2x  C.y = 0.5x  D.y = 9/xIf f(x) varies directly with x, and f(x) = 8 when x = 6, writ
Are there any poisonous animals in Washington State?
Quadratic VariationIf f(x) varies directly with x2, and f(x) = 75 when x = 5, find the value of f(4).  A.100  B.50  C.48  D.25Find the constant of variation for
List the factors of 15 and 30. Indicate which factors are common to both numbers and the Greatest Common Factor (GCF). 15= ___________            30= __________
A recipe for a batch of 3 dozen cookies calls for 3 cups flour, 1 cup sugar, and 2 cups chocolate chips. how much of each ingredient should be used to make 2 do
The pay, P, at a certain job is calculated by the formula P=Bh, where B is the base pay an h is the number of hours worked. If an employee works more than 40 ho
I need help on number 5
an organism whose niche involves taking energy from sunlight, and using it to make substances for energy is most limey______ ??  a consumer b decomposer c  a an