hicksop hicksop
  • 22-03-2022
  • Mathematics
contestada

pizza cost $8 each. Using p for the number of pizzas, and c for the cost.

Respuesta :

sup3rman2295
sup3rman2295 sup3rman2295
  • 22-03-2022

Answer:

c=px8

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Although frieda is typically very reserved, as part of a huge rock concert crowd she lost her inhibitions and behaved in a very sexually provocative way. frieda
Sonji paid $25.00 for two scarves, which were different prices. When she got home she could not find the receipt. She remembered that one scarf cost $3 more the
Solve for inequality 7(x-2)<-5
A student ran the 50-yd dash in 6.1 seconds. At what speed did the student in feet per minute?
the movement of thermal energy is controlled by__A.) the laws of thermodynamicsB.) the specific heat of substancesC.) the circulation of the atmosphereD.) the p
PLEASE HELP!! MATH QUESTION!! 20 points!!
Amy wore the same pair of purple socks in her last three basketball games, and her team won all three games. now, amy believes that her purple socks are her luc
What is the main goal of a flexibility program? A.) To improve the rate of cardio respiratory endurance B.) To relieve boredom during physical activities C.) T
N eukaryotes dna is housed in the . dna is coiled around and condensed into . the chromosomes of a cell are joined at the and the end of the chromosomes are cal
Read this sentence from a report on Oscar Wilde. Oscar Wilde uses humor to critique society and show that there is too much concern about coming from a proper f