Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for 4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

emmavignola0117 emmavignola0117
  • 24-01-2017
All you need to do is divide 4.60 by 4
Answer Link
kayleighshearer
kayleighshearer kayleighshearer
  • 24-01-2017
4.60 divided by the number of burgers, being 4, equalling one dollar and 15 cents
Answer Link

Otras preguntas

Hy sentence. The student seemed quiet throughout class, even when the teacher called upon him. Which of the following replacements for "quiet" would give the se
¿En dónde está Ikitos? En la frontera de México y Estados Unidos A lo largo del río Amazonas En la zona costera de Venezuela
1.Explain the relationship between the terms in each of these pairs: a.wants, scarcity b. consumer, producer c. factors of production, entrepreneurship
One idea that we take from the Romans is the idea of “civic” duty. The word “civic” means “in relation to the community”. What civic duties do we have to our co
what does the quote Quiet isn't always peace and, the norms and nations of what just is, isn’t always justice mean
In a circle with radius 7.8, an angle intercepts an arc of length 44. Find the angle in radians to the nearest 10th.
10-3.10-4 = 10 Evaluate
1/2x + 3/2y=-7 -3x+2y=-2
right circular cone has a radius of 4 cm and a height of 9 cm. What is its volume? A. 36 cm B. 48 cm C. 60 cm D. 72 cm
make five expressing what happened in the recent past exemple je veins de manger​