joeldraughn6
joeldraughn6 joeldraughn6
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sally is buying candy for a party. She is buying 5.1 pounds of jellybeans for $3.94 per pound. About how much money will she spend on jellybeans?

Relax

Respuesta :

itsmysticalhere
itsmysticalhere itsmysticalhere
  • 25-02-2022
About $20

3.94 • 5.1 = 20.094
Answer Link

Otras preguntas

What are the key similarities between Leo Tolstoy’s The Death of Ivan Ilyich and Edvard Munch’s painting The Scream? a.Both works are a depiction of the diffic
How do positive and negative particles interact
Solve the equation 4.8y - 6.9 = 3.18
Mark each statement if it is an advantage of Byzantium's location. Choose all answers that are correct. A. The bodies of water offered opportunities for easy
what is central african republic's tree
What was the philosophy behind the Gothic use of light and color in cathedral design?
2- An object has a mass of 250 g. What is the gravitational force of on the object by the earth?
Write a fraction that is a multiple of 4/5
what is 7hours/21distances
What shape has 2 lines of symmetry