mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

Which pair of words correctly completes this conversation? Francisco: Mi auto es rápido. Emily: Mi auto es ______ rápido _____ el tuyo. mejor, más el, del menos
All of the phrases are describing what atlanta mayor
If your emotional energy is low, your attitude will liklely
During track practice,Jonathan ran 5kilometers.Rod ran 4,250 meters.Who ran further?Explain
which pair of words or phrases best completes this conversation miguel: que necesitas para le clase de arte pedro: necesito el _____ y los _____ A. cuaderno de
Which graph shows a graph of a circle with equation x 2 + (y+3) 2 =9
what is the answer to 1/4[2-5x+6]
I need to answer and explain number 27.
i need help with 1. and 2. please and thank you
Why is it likely that there will be discoveries in the future that change what we know about the fossil record?