notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

soaps do not work well in hard waters. But they can still be effected it large quantities of soap are added to water. Explain why.​
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! (Finding missing sides- similar triangles Algebraic practice )
convert 1211.122 in base three to base ten​
I want a way to solve such a problem​
Please help me i need to finish this and i can't find the answer Question # 1 Multiple Choice A holistic approach to health care involves _____. treating all o
6. Two cars A and B 250 km apart are traveling towards each other on the same road. Car A travels at 55 km/h while car B travels at 70 km/h. (a) When will they
Which of the following forms of rhetoric are consistent patterns that help the reader make associations with other elements? Select all that apply. diction repe
Select the word that means a state of resting. Mary Cassatt was a nineteenth century American painter and printmaker. She lived in France and was a member of th
There are many types of rain, and they all create a different mood. Spring rain on fields and flowers can feel refreshing. On the other hand, a cold, steady rai
LAST ATTEMPT IM MARKING AS BRAINLIEST!! (Draw a dilation of the figure using the given scale factor )