deglasstransportatio deglasstransportatio
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sold 10 notebooks for a total price $3.46. How much did each notebook cost?

Respuesta :

savannahgrimes savannahgrimes
  • 24-02-2022

Answer:

$0.346 each

Step-by-step explanation:

To find the unit price of each notebook you would divide 3.46 by 10 ending up with 0.346

Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of f(x) =(3/5)^x?
Deanna Worley is the office manager at central bioenergy. She is married with one dependant. Her annual graduated state income tax is 3520. What is her semimont
You are catering at a ceremony and have a budget of R1 200 to spend on meat. You want to serve chicken and steak. Chicken costs R30 per kilogram and steak costs
What are the unknown angles?
anyone who plays genshin here? if so, who is ur current main and ur previous main? (also what ar r u in?)
Does anyone know why this is wrong??
Hello i dont know how to do this?
10. NIMS Components are adaptable to planned events such as sporting events. OA. TRUE OB. FALSE
solve equationx^2-2x-7=0
This excerpt is from 2009 remarks by Senator Lamar Alexander on the floor of the U.S. Senate. . At this morning's breakfast [attended by Democratic and Republic