Dkdngjskmgnkdk Dkdngjskmgnkdk
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada


A 6-kilograms
bag of potting soil costs $4.08. What is the unit price?

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 23-02-2022

Answer:

$0.68 or 68 cents

Step-by-step explanation:

4.08/6 = .68

Answer Link

Otras preguntas

What is the slope of the line shown?
what is red/white blood cell?
Which of the following is most likely to mark the boundary between two continents? A. River. B. Group of Hills. C. A lake. D. An ocean.
cecilia makes twice as much money in a week as adam. if the total of their weekly earnings is $756 how much does each person make?
Is it possible for any of the earth materials scenes to be affected by both mechanical and chemical weathering. If so, describe the scene and situations.
5 word summary of the. Hound of Baskervilles
1,828 thousand in standard form
34766 nearest hundred​
What was Washington’s response to the whiskey rebellion?
In a survey at a local university, 58% of students say they get less than the recommended eight hours of sleep per night. In a group of 4000 students, how many