henoks2002 henoks2002
  • 22-01-2015
  • Mathematics
contestada

3. Christina goes to the market with $50. She buys one papaya for $20 and
spends the rest of the money on bananas. Each banana costs $6. Write an
inequality for the number of bananas she can purchase.


P.S dont aswer the previous quieston

Respuesta :

zakiadouglas zakiadouglas
  • 22-01-2015
you have $50 right, you spent $26 altogether 50-26=24 
so you have $24 
ANSWER:$24
Answer Link

Otras preguntas

Trade winds _______________ at the equator.
please help me i dont understand this at all! i would really really appreciate it
For a project in his Geometry class, Jamar uses a mirror on the ground to measure the height of his school building. He walks a distance of 9.15 meters from the
What is a triangle in math and in what cases can it be used?
Why are the Reconstruction Era Amendments also referred to as the "Equality Amendments"
You have 2.2 mol Xe and 3.4 mol F 2 , but when you carry out the reaction you end up with only 0.2 5 mol XeF 4 . What is the percent yield of this experiment? X
15'in 6 fazlası kaç??
methods of grouping in pairs in maths​
write a short paragraph what you remember about 2 candidates performing in the task the apparantice​
Marketer must consider the entire business process from the point of view of the