a) Pizza Hut charges $15 for a pizza pie and $1.50 for each topping. Write an expression for the total
cost of one pizza and adding n toppings.

Respuesta :

Answer:

15 + 1.50n = cost of one pizza

Step-by-step explanation:

Hope I helped.