qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is airbrushing? could you help me?
who makes the most computers
how did hitler change the lives of workers
The recommended dose of Vancocin® for a severe staphylococcal infection is 40 mg/kg/day.  The adult weighs 180 pounds and is to receive the medication IV q6h
Which formulas represent one ionic compound and one molecular compound?
Perform the operations, multiply, and simplify.-a^3b (3a^2 b^5 - ab^4 - 7a ^2 b)
In the stomach,a. liquids are absorbedb. bile acids dissolve the fats in foodc. food is converted to chymed. nutrients are absorbed through capillaries
(8-2i)(5+i) A.38-18iB. 38C. 40+2iD. 42-2iE. 42
what are the best tips for correcting punctuation?
How to solve 12^r=13 in solving exponential equation with logarithms