qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags but you can buy 200 bags for 6.19 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.03095

Step-by-step explanation:

         0.03095

200   6.19000

        -600

           1900

          -1800

             1000

            -1000

             0

Answer Link

Otras preguntas

I can not figure out where I'm going wrong on
El Grammy es un tipo de premio.A CiertoB Falso
answer i will grive brainliest
Why is it important that aneffective leader understandthe needs of all groupmembers?A. to make sure that they can get theright snacks and drinks for groupmeetin
inverse of f(x)=10x+3
Which of the following sets is equivalent to {a, b, c, d} ?
On what date did sergeant weldon mccoy barr record in his diary the signing of the armistice that ended wwi?
10. Use the equation to determine what the low temperature will likely be on a day where 100 hot chocolates are sold What is the answer
Select the correct answer from the drop-down menu. Which phrase best completes the writer’s explanation
If you have lactose intolerance, the enzyme you lack isnormally found in the:________