freejustin freejustin
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

is this correct just making sure

is this correct just making sure class=

Respuesta :

faithfullyluv
faithfullyluv faithfullyluv
  • 25-01-2022

For the first package, you take 26.25 and divide it by 5. That should get you 5.25 total per t-shirt in the first package. For the second package, same basic steps. you divide 14.25 by 3. That will give you a total of 4.75.

Package#1 unit price per t-shirt: 5.25

Package#2 unit price per t-shirt: 4.75

Answer Link
priy7150 priy7150
  • 25-01-2022

Answer:

TBH

Step-by-step explanation:

I think it might be answer 5 which is 14/3 t-shirts

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between inductive reasoning and deductive reasoning? A. Deductive reasoning restates a certain point as evidence of the same point.
Is it illegal to wear a shirt with nudity?
Which of the following was a strong belief of President George Washington
What role did disease play in the defeat of the Aztecs
Applying Angle Relationships of Isosceles Triangles What is the measure of ∠EGF? What is the measure of ∠CGF?
A restaurant bill is $25, and a 20 percent tip should be given to the waiter. Which expression can be used to find the total amount that will be paid? 1.$25x0.
The impact of the foot on a running surface is approximately ________ times the body weight of the runner science forum
What is the value of x in the equation 3x – y = 18, when y = 27?
Applying tiny dots of color to a canvas to create optical effects is referred to as ________.
Which statement best describes the rhythm of "Song of Myself"?