olivia2889 olivia2889
  • 25-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apple + Orange = $20
Apple is twice the price of the orange
How much does the apple cost?

Relax

Respuesta :

sshakhinabonu sshakhinabonu
  • 25-12-2021
It costs 40 dollars bcz twhce the number of 20 is 40 its like multiple by 2
Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help me solve this problem?
A manufacturer buys bolts from a supplier. The bolts cost 0.17 cents each, but the manufacturer made a deal with the supplier and get 4000 bolts for $595.50. To
the former mission is now called the
Can someone help me on this question please
during normal mitotic cell division a parent cell having four chromosomes will produce two daughter cells each containing what
What is the sum of all the interior, exterior, and central angles in a convex hexagon?
What is the sum of all the interior, exterior, and central angles in a convex hexagon?
FACT of the day "The cause of the popping sound produced by knuckle cracking(fingers) is largely a mystery."
Which factor is not used to define biomes? a. plant structures b. leaf type c. historical similarities d. climate
Your teacher assigned 20 homework problems. You completed 5 on Monday and 10 more on Tuesday. What fraction of the 20 problems did you complete?