jleluga
jleluga
21-12-2021
Mathematics
contestada
Cost 500 charge 25 per unit
Respuesta :
whitneyweiobiren
whitneyweiobiren
21-12-2021
Answer:
20 units
Step-by-step explanation:
Because it is 25 per unit, and 500, you can do 500/25=20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Fat Boy is one of two atomic bombs dropped during World War II. a. True b. False
When dissolved in water, an Arrhenius base yields(1) hydrogen ions (2) hydronium ions(3) hydroxide ions (4) oxide ions
The __________ formed along a series of faults and stretches north from Mozambique into Syria and the Middle East. a. Great Rift Valley b. Atlas Mountain Rang
Exposure to cosmic rays, X-rays, ultraviolet rays, and radiation from radioactive substances may promote?
How could a former Confederate state reenter the Union?
The three branches of the U.S. government are: administrative judicial executive legislative
When drugs produce a sensation of feeling and well being, what part of the brain is being stimulated?
Margaret needs to compare the types of themes from the four books in her American Literature class. She should use a ____________to match the themes with the st
What is the equation in point−slope form of the line passing through (2, 2) and (4, 8)? (y − 2) = 3(x − 2) (y + 2) = 3(x + 2) (y − 8) = −3(x − 4) (y + 8) = −3(x
The part of the Pentagon that was hit by a plane on 9/11 was fortunate for what reason? It was too early for people to be at work. It was mostly a warehouse. Th