18mrayer
18mrayer 18mrayer
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

Louise buys 4 pencils for £1.20. How much does one cost? :)

Respuesta :

rallying
rallying rallying
  • 24-11-2021

Answer:

O.3 pound

Step-by-step explanation:

1.20/4=0.3 pound

Answer Link
jomariflores400l
jomariflores400l jomariflores400l
  • 24-11-2021

Answer:

1.20 divided 4 = 0.3

One pencil costs £0.3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how many groups of 60 are in 244?
Lisa says that 43 is a 2 digit odd number that is composite is she correct and explain
Select all that apply. Which nations experienced major revolutions in the twentieth century? ---Russia -France -Japan -China
Please help with these math questions
5x680 in the Distributive property
Which of the following is a concept supported by social darwinism -enact worker protection -undertake charitable work - alleviate poverty and regulate big busin
What can you infer about Macbeth's character from his hesitation to murder the king?
To walk fearfully? I need a few words that mean that.
Sound travels at 330 m a second. You hear the sound of a bat hitting a homerun at 0.5 seconds after you see it. How far away From The batter are you .
Climate is best described as A. the long-term average of weather variations in a specific area. B. the daily weather as predicted by a meteorologist. C. the