rinokumura98292
rinokumura98292 rinokumura98292
  • 24-11-2021
  • Mathematics
contestada

If Elena’s ice cream cost $1.50 more than Jada’s ice cream, how much more did Elena’s toppings weigh?

Respuesta :

Mimiccr
Mimiccr Mimiccr
  • 24-11-2021

Answer: 3

Step-by-step explanation: toppings are 50 cents so 50 * 3 = $1.50

Answer Link

Otras preguntas

A plot is often full of obstacles, referred to as A. mysteries. B. complications. (Correct Answer) C. events. D. characters.
Please help me with this question
Find the first three terms of the recursive formula an+1 = an + 8 if a1 = 27. Write your answer in order using commas such as Term1, Term2, Term3.
How did the surprise attack on Pearl Harbor change the public's opinion about the war? A)The attack brought out a strong isolationist sentiment as people rememb
what are differences and similarities between the us constitution and the oregon constitution Discuss general similarities and differences between your state co
What are equivalent equations? How do you find them? Write a few sentences describing them.
Get this right and get: 5 stars, brainliest, and thanks.. The United States led a force that invaded Normandy, France, in World War II in order to push the Nazi
When we generalize, we take a characteristic of a sample population and form a _______ about that characteristic in a whole population. A. deduction B. anal
In "The Circuit," what effect does the narrator's saying that he waited to hear his boss tell him that he was finished working for "twelve hours a day, every da
What is the capital of Ohio