kareema35 kareema35
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

A dozen gulab jamuns cost 3.49 how much will 5 dozen cost

Respuesta :

semaaa
semaaa semaaa
  • 23-11-2021

Answer:

17.44

Step-by-step explanation:

if one dozen cost $3.49 than 3.49 × 5 = 17.44

Answer Link

Otras preguntas

mr. sanchez goes to the movies every 18 days. his brother goes to the movies every 30 days. if they were at the movies together this evening how many more days
How were the efforts of British labor unions and social reformers in the 19th century similar?
The height, h, in feet of a ball suspended from a spring as a function of time, t, in seconds can be modeled by the equation (equation in photo). Which of the f
What energy transformation is performed by a radio ?
What is the missing term? (-14y^2 + 9y^2 -12y +3) + (2y^2 +? -6y -2) = (-3y^2 -15y +1)
what are "open-loop" and "closed-loop" systems
What did critics say would be a result of Roosevelt's "Court-packing" plan would disrupt the checks and balances of the government's branches?
Select the correct answer. Which healthy snack can provide protein after physical activity? A. an orange slice B. pretzels C. yogurt D. a sports drink
The most serious allergic response is called anaphylaxis. which clients exhibit possible symptoms of anaphylaxis? (select all that apply.)
John took a taxi to work this morning. It cost him $15.50 to drive 5 miles. Now it is lunch time and John wants to take another taxi to McDonald’s. If he receiv