cherryma4 cherryma4
  • 23-11-2021
  • Mathematics
contestada

a tube of toothpaste is marked 3.92 for 8 ounces what is the price per ounce

Respuesta :

nyashiapeach
nyashiapeach nyashiapeach
  • 23-11-2021

Answer:

$0.49

Step-by-step explanation:

Answer Link
tinytott2016
tinytott2016 tinytott2016
  • 23-11-2021
answer: $0.49

explanation: 3.92/8 = .49
Answer Link

Otras preguntas

william levitt helped th eexpansion of the american suburbs by
Is selective tolerance also referred to as kindling?
How did some radio shows come to be nicknamed soap operas?
What's the surface area
When did the construction of the panama canal begin?
help me answer 99 plz
One angle of an isosceles triangle measures 36°. Which other angles could be in that isosceles triangle? Choose all that apply. 73° 36° 72° 108°
Five percent of computer parts produced by a certain supplier are defective. what is the probability that a sample of 16 parts contains more than 3 defective on
Soil erosion can be slowed by
What is the diffrence between a rebellion and a revolution