grt48x6fdn
grt48x6fdn grt48x6fdn
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

How many packs of DVDs can you buy 128 doll oats if one pack costs 16 dollars

Respuesta :

socialcreditman
socialcreditman socialcreditman
  • 22-11-2021

Answer:

1 pack = 16

128 dollars will get you 128/16 which is 8

so 128 dollars will give you 8 packs

Answer Link
nonee12223 nonee12223
  • 22-11-2021

Answer:

8

Step-by-step explanation:

128 divided by 16

Answer Link

Otras preguntas

Why different restriction enzymes make different dna fragments?
Which of the following are sites where waste products are released from the body but not where they are produced?
In brown v. board of education, the supreme court ruled against segregated schools on the grounds that
A cafeteria sells entrees and additional items. An entree costs $4.75, and each additional item costs $1.25. A customer pays $9.75 for one entree and some addit
what evidence from the text leads you to believe that the main character of “Top of the Food Chain” is an unreliable narrator?
If you were to remove the gastrocnemius muscle you would expose the
Which type of wave cannot move without a medium in which to travel?
A typical serial cable has
Crystal's mud mask costs $23 for a 0.45 oz jar. She found the same mud mask online for $72. What is the size of the jar Crystal found online? (Round your answer
A line passes through the point (-2,2) and is parallel to the line of y=1/2(x-5/2) l. What is the equation of the line passing through point (-2,2) in point slo