princessceo901 princessceo901
  • 22-11-2021
  • Mathematics
contestada

Elizabeth bought 6 lipsticks for $15. How many lipsticks can be bought for $60

Respuesta :

snellemma1
snellemma1 snellemma1
  • 22-11-2021

Answer:

4 lipsticks

Step-by-step explanation:

15+15=30, 30+30=60

Answer Link

Otras preguntas

Annie decided to build a fence around her 15 ft long rectangular flowerbed. How many feet of fencing should she buy if the width of the flowerbed is 4/5 the len
A ruler cost x pence a pen costs 10 pence more than the ruler write an expression in terms of x for the cost of the pen
80 points please help
Pension data for Sterling Properties include the following: ($ in thousands) Service cost, 2021 $ 112 Projected benefit obligation, January 1, 2021 850
PLS ANSWER ASAP After the American Revolution, the thirteen original American states assembled in order to discuss the terms of foundation for their newcountry.
Rex, Lassie, and Beethoven eat their dog foods at different rates, though each gets the same amount. Rex can finish his bowl in 4 minutes, Lassie can finish in
What setting do these poems both focus on primarily? (5 points) Group of answer choices The country The city
Who invaded the city of Kumbi in 1076?
7. Mangoes are sold at 5 for $4.00 and oranges are sold at 3 for $10.50. Mother bought 8mangoen and 7 oranges. How much did she pay in all for the Items?working
In a 300 word essay, explain why the U.S. government chose to provide economic and military assistance to the French for their war in Indochina. What internatio