sisi8621
sisi8621 sisi8621
  • 25-10-2021
  • Mathematics
contestada

Eight identical pens cost $10.80.
a. Write an equation in the given box that represents the total cost, y, in dollars for a pens.

Eight identical pens cost 1080 a Write an equation in the given box that represents the total cost y in dollars for a pens class=

Respuesta :

maryiana15 maryiana15
  • 25-10-2021
answer 10.80 x Y = X

Answer Link

Otras preguntas

What roles do exchange particles play in an interaction?
how would a "neighbor" look like on saturn?
A federal pattern of government has
What is the name for (NH4)2SO3 . H2O?
which one of these does a eukaryotes usually contain a nucleus specialized organelles genetic material or all of the above
balance the equation αC6H14(g)+βO2(g)→γCO2(g)+δH2O(g)
If H= 2f over m+1, solve the equation for f Find the sum of 3b over b+2 and 12 over b+2 Solve 3 over 6x + 1 over 2 = 8 over x + 4 over 3 All different Questio
a gallon of water weighs 8.354 pounds. Simon uses 11.81 gallons of water while taking a shower. about how many pounds of water did Simon use?
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
A biology student looks at an unidentified cell under the microscope. The student identifies a nucleus, several oblong organelles, a cell membrane, & a cel