madisonrobinson4345
madisonrobinson4345 madisonrobinson4345
  • 24-10-2021
  • Mathematics
contestada

Jack paid $46 for 4 pizzas. How much did he pay per pizze?

Respuesta :

sonia123456
sonia123456 sonia123456
  • 24-10-2021

Answer:

46÷4 = 11.5

so tha answer is $11.50

Step-by-step explanation:

brainliest plz

Answer Link
doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 24-10-2021
Answer:

$11.50

Step-by-step explanation:

Divide 46 by 4 and that will result in $11.50
Answer Link

Otras preguntas

Was the Korean War worth it ? Why?
2. A shop owner offered a 20% discount off the regular price of a shirt. The amount of the discount is $5. What is the regular price of the mirror? O a. $8 O b.
RTM is the point in the software release cycle when (1 point) the software is released to computer manufacturers who install it on the systems they build.
What is a growth, decay, or linear or none?
A large company examines the annual salaries for all of the men and women performing a certain job and finds that the means and standard deviations are $32,120
¿Qué entiendes por propiedad distributiva?​
In pea plants, flowers are either white or purple; the purple color is produced by pigments called anthocyanins. The production of anthocyanins is a two-step pr
What is the value of 7.6a + 16.2c, when a = -6 and c = -4?
A scale model of a building is 8 inches tall. The building will be built to the scale 2 inches:10 feet. Find the height of the building when it is built.
Within the alarm clock seen here, energy is transformed. It is time to get up! The alarm clock goes off. What are the energy transformations taking place in you