Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

x 10/10=18/12 solve for x
The table shows the solution to the equation |2x − 5| − 2 = 3:

 Step 1 |2x − 5| = 3 + 2 Step 2 |2x − 5| = 5 Step 3 2x − 5 = 5 or 2x − 5 = −5 Step 4 2x = 10 or
Give 6 irrational numbers between 2÷5 and 3÷4
liz is training for a swin meet her goal is to swin 100 laps she seam 12 laps in the pool on each of 3 days write and solve an equation to find how many more la
A web page contains several links. what is a link? a. a security system b. a list of similar titles c. a connection to another source d. a communication cha
what are economies that have complete control over a particular product or industry
Which sentence would add relevant details to this paragraph a) most houses in our neighborhood have fenced backyards . B) the number of fires in our neighborho
When Congress doesn't approve a president's choice for a federal court, this is an example of _______. A. judicial review B. filibuster C. veto
Kate runs 3 miles a day. If she runs every day for a year (365 days), how much more or less than 1,000 miles will she run?
The earliest organisms were completely heterotrophic in nature. Why?