kf98d4sp9s kf98d4sp9s
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is
$7. A pack of eight 4.23
oz box apple juice is
$2.39. Which is a better
deal?

Respuesta :

qwertyuasdfg
qwertyuasdfg qwertyuasdfg
  • 22-10-2021
$2.39 i believe i haven’t done math like this in years but yeah if my multiplication is correct it’s that
Answer Link

Otras preguntas

50 POINTS Read this passage from "Suited for Spacewalking," a NASA puication. What is true about the main idea of the paragraph? When designing spacesuits, it
George W. Bush declared a War on Terrorism. True False
8 + 4 - 3 using pemdas
A string is wrapped around a pulley with a radius of 2.0 cm and no appreciable friction in its axle. The pulley is initially not turning. A constant force of 50
Latin Americans have created different elevation zones to describe the climates that they live in. Which of the following patterns places the elevation zones in
The test score for a class are shown. What is the average test score? 79,80,92,92,81,100,88,98,71,100,91,90
what is the product of meiosis 1?​
1.2,3,7.5,18.75, which formula can be used to describe the sequence
Words to equation and balancing
Capsular hydrostatic pressure is the chief force pushing water and solutes out of the blood and across the filtration membrane. True False