pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Relax

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

At 9:00 a.m. marsha found a parking meter that still had 5 minute until it expired. She quickly put a quarter, 1 dime, and a nickel into The meter and went to h
a trampoline has an area 49pie square feet. what is the diameter of the trampoline
Why do people live where they live?
solve for x , x^2=92+12^2
Malika's rectangular garden is enclosed with 24 m of fencing.What is the least possible area of Malika's garden?What is the greatest possible area?
What is another name for curl-ups? (8 letter word)
How do you graph the line 2x+5y=20
what year did Ancient Rome rise and fall
Of the three body regions of a grasshopper which one is specialized for movement
how are tears a example of irreducible complexity? and why could it have not happened through evolutionary processes?