pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 3 pairs of jeans for $70.40 how much would he need to pay for 8 pair of jeans

Respuesta :

rita617 rita617
  • 21-10-2021
To get a pair of jeans we divide $70.40 by 3 which will give us 23.47. Therefore, 23.47 * 8 = $187.73.
Answer Link

Otras preguntas

How is inductive reasoning used in geometry? a. inductive reasoning is never used in geometry. b. inductive reasoning is used to support a mathematical proof. c
Jayme is interested in what her community is doing to take care of stray dogs and cats and would like to see a state bill providing additional funding to all co
Find a vector a with representation given by the directed line segment ab. a(2, 0, −1), b(2, 2, 3)
Why did regulation of businesses fail during late 1800s
How should you make your research paper your unique take on a topic? A. Perform extensive research in a variety of mediums. B. Ask the questions “what,” “whe
How should a list of work cited be organized? A) alphabetically by titleB) in order of publication date, from most recent to oldest C) alphabetically by author'
The principal two antagonists during the Cold War were _____.
True or false? The largest component of a database is a field.
ANSWER ASAPPPPP NEED THIS DONE BEFORE 4 Which conclusion can be drawn from material presented in the current lesson? A) Children progress at different rates, bu
In 2009, out of 100 senators in the u.s. congress, how many were women