Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

Why is oil referred to as a fossil fuel? A. Oil was formed from decaying layers of plants in swamps millions of years ago. They fossilized into oil. B. Oil form
GCF of 32,48, and 96
what protects the inside of the cell from the outside world?
lee is making chocolate chip cookies and the recipe calls for 3/4 cup of chocolate chips. if she wants to make 2/3 of the recipe, what fraction of a chip of cho
What problem did President Adams face abroad? How did Adams resolve this problem?
Long division for 43 divided by 8.6
2. What is the product of 4 2/3 and 11 1/4?
An alarm clock draws 0.5 A of a current when connected to a 120 volt circuit. Calculate its resistance
What city in region 2 is located near 60 degrees N latitude and 10 degrees longitude
what is two hundred sixty-five thousandths in decimal form