raidenerai91 raidenerai91
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $8.28 for an 18 ounce jar of peanut butter. How much does it cost per ounce of peanut butter?​

Respuesta :

ryanh0342
ryanh0342 ryanh0342
  • 21-10-2021

Answer:

8.28/18 = 0.46

46 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The range of f(x) = l-xl is?
In the story where the mountain meets the moon, why the King and the male lion both give up something important to them.
Why was the administration act passed
For each of the following, find the x-intercept and y-intercept and graph. I don't know how to find the x and y intercept because I don't know what to plug in t
What is the valence number of lithium ?
A change in which of the following can affect the level of consumption spending?
RNA polymerase binds to regions of DNA called ______ which are "start" signals for transcription.
PLEASE HELP ASAP in this experiment, you will breed mice to investigate the role of genes when parents pass traits down to their offspring. State this in the f
Write a paragraph that explains the correlation between money supply and economic growth.
Why did wilson fail in his attempt to develop a more “moral,” less imperialistic policy in latin america? answer