MLGGamer25
MLGGamer25 MLGGamer25
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

At a bead store, glass beads cost $2.85 per ounce. What is the price for 8.6 ounces of glass beads?

Respuesta :

Chazc
Chazc Chazc
  • 23-12-2016
(2.85)(8.6) = $24.51
Answer Link
prixlessme
prixlessme prixlessme
  • 23-12-2016
The price for 8.6 ounces will cost $24.51
Answer Link

Otras preguntas

There are 4.9875 mol C, 7.9802 mol H, and 2.00 mol O in the sample. Divide each by the smallest number of moles. What is the ratio for the C? [?] C [ ]H[ ]0
5. Explain three purposes for taking the ACCUPLACER test.
Given the table of C Code Statements, variable names and variable values, determine the variable values after each code statement is executed. *Image is below*
Can someone please help me answer these 2 questions with a full explanation so I can do the rest on my own? will give brainliest to the best description of how
Witch statement best describes the author,s overall point of view of the shigei Sha
A local area resident recently found an injured fox on her property which type of veterinary care professional is best suited to the care of the fox
Cash advance fees, late payment fees, and balance transfer fees are considered ____________ fees.
Recall that variables represent changing values. in this unit, you will work with equations that contain two different variables. what types of situations might
What is the magnetic field due to a very very long wire with current A at a perpendicular distance 0.30000000000000004 m away from the wire
Rational numbers are_____________ natural numbers. never sometimes always