TavjcaajSamilyngo TavjcaajSamilyngo
  • 23-12-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate if 36 pack of dr.peppers costs 16.20?

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 23-12-2016
16.20 / 36 = 0.45 per pack
Answer Link

Otras preguntas

the kind of lake that formed when a river meanders
After a rock is rounded how does weathering affect it
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
How did its first pharaoh unify Egypt
what is the answer to 3p-5>2p+p-7
homophones for the words insignificant and small.  has to be 5 letters
The concert lasts 60 minutes, and the songs are all the same length. The choir sings a total of 12 songs, 2 of which are sung by the sopranos only. For how many
What are the prime numbers of numbers 1-49?
How do I solve this problem 7x<14 and 1-x<4
Why do the oceans play such a large part in the water cycle