gingerpeyton
gingerpeyton gingerpeyton
  • 24-09-2021
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb lb
$1 $1 $1

Respuesta :

babangamon
babangamon babangamon
  • 24-09-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

12lb=$4

X = $1

12=4x

x = 3

Therefore; $1 is 3lb

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the painting below? A fresco by Michelangelo in the Sistine Chapel. Adam and God reach out to each other but do not touch. a. The Creation b
the main point of a text
If a truck goes 30 km In 30 minutes what is the average speed
I need this answer urgently What do the points on a market supply curve represent?
83 PTS !!!!Select the quote with the correct punctuation. A. Baker argues, "we must evaluate the play in the context of its historical times," or else we risk
The Office of the Attorney General's Child Support Division enforces laws that require ONLY ONE of a child's parents to help support the child. True False
solve -6 4/9-3 2/9-82/9
Antonio is buying a stereo, speakers, and amplifiers for his car audio system. He is choosing among 4 models of stereos and 3 styles of speakers. If he has 36
Why did the Founding Fathers feel the need to replace the Articles of Confederation?
A balloon contains 30.0 l of helium gas at 103 kpa.