AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

20 less than12 times a number is 64, what is the number
A hamburger bun merchant can ship 8 large boxes or 10 small boxes of hamburger buns into a carton for shipping. In one shipment, he sent a total of 96 boxes of
3. + 309 711 what is the answer ​
which answer is a soultion to the equation lk+9l=4
Solve the formula c = pie d for d​
need help please give the answers please
lydia graphed triangle LMN at the coordinates L (0, 0), M(2, 2) and N(2, -1). She thinks triangle LMN is a right triangle. Is lydias assertion correct?
Hello, this isn’t a problem solving question but I’m kind of confused and thinking of a class I should take. Since I’m going to summer school for not having eno
how many times does the quadratic function intesect the x axis y=2x^+7x+6
Which revision of the sentence uses an adjective phrase to add more detail? Jaylen built a sand castle near the ocean. A.Jaylen built a sand castle with high to